Następna wyjątkowa oferta już w piątek 27 maja.

Aktualności

Najnowsze wydarzenia


W trosce o środowisko oraz w oparciu o zapisy dyrektywy Unii Europejskiej i nadchodzącymi zmianami w polskim prawie na temat gospodarowania odpadami*, od dnia 27 grudnia w sklepach SIMPLY, Moje Auchan i Auchan Supermarket nie będą już wydawane darmowe torby przy kasach. 

Celem dyrektywy Unii Europejskiej, jak i polskiego prawa jest ograniczenie stosowania jednorazowych, lekkich, plastikowych toreb. Dlatego w naszych sklepach nie będą już wydawane darmowe torby o gramaturze od 15 do 49 mikrometrów. Klientom zostanie zaproponowany wybór innych, alternatywnych rozwiązań w postaci toreb solidniejszych i wielorazowych, w korzystnych cenach. Nowe torby mogą być poddane w 100% recyklingowi. Darmowe torby będą wydawane do wyczerpania zapasów, jednak nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2017.

Wraz ze zmianami – w naszych sklepach prowadzimy kampanię edukacyjną “Zielone Kasy w Auchan” skierowaną do Klientów i Współpracowników, która ma na celu uwrażliwienie na aspekty ochrony środowiska, a przede wszystkim zachęcenie Klientów do używania toreb wielokrotnego użytku oraz poziomu recyklingu toreb foliowych.

Partnerem kampanii jest firma REKOPOL – organizacja odzysku opakowań.

*Ustawa z dnia 12 października 2017 o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi

 

« powrót
PRODUKT TYGODNIA